1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PDFDrukujEmail

Sukces gimnazjalistów w kolejnym etapie turnieju.

9 maja 2012 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego w Warszawie przy ul. Gen. Sosnkowskiego 10 odbył się etap rejonowy XXXV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Drużyna Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie w składzie: Karolina Napłoszek z klasy IIc, Patryk Dzięcioł z klasy IIIa i Piotr Król z klasy Ia reprezentowała powiat wołomiński.

Etap rejonowy przeprowadzony został w czterech konkurencjach :

  1. test z przepisów ruchu drogowego, 
  2. rowerowy tor przeszkód,
  3. przejazd przez miasteczko ruchu drogowego
  4. oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zaciętych, przebiegających w sportowej atmosferze zmaganiach okazało się, że nasi reprezentanci zajęli III miejsce zdobywając tyle samo punktów, co wyprzedzająca ich bezpośrednio drużyna. Trzecie miejsce nie pozwoliło wprawdzie na awans do eliminacji wojewódzkich jednak postawa startujących po raz pierwszy w tej imprezie uczniów zasługuje na najwyższą pochwałę. Warto wspomnieć, że w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Patryk Dzięcioł, którego przejazd przez rowerowy tor przeszkód wzbudził ogólny aplauz.
 
Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod kierunkiem pana Marka Kowalskiego – nauczyciela zajęć technicznych  i wsparciu pana Mirosława Roguszewskiego w zakresie pomocy przedmedycznej.

M. Łoń