1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PDFDrukujEmail

Kolejne sukcesy - Finał XIII Konkursu Poetyckiego Cyprian Norwid


16 maja w Dąbrówce odbył się finał XIII Konkursu Poetyckiego Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników, nie tylko z powiatu wołomińskiego. Gminę Jadów reprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Jadowa, Szewnicy i Urli oraz Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie. Nasi recytatorzy nawiązali do sukcesów z lat ubiegłych i w tym roku również wrócili z nagrodami.

W kategorii recytacja klas IV – VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Suchocka z PSP Jadów, a Anna Muszyńska z PSP w Szewnicy została wyróżniona. W kategorii poezja śpiewana klas IV – VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyły uczennice ZSP w Urlach: Kinga Salwin, Weronika Sawera i Katarzyna Stolarska. Wyróżnienia w kategorii recytacja uczniów gimnazjum otrzymali Aleksandra Sawera i Dominik Sadowski.

Nie wszyscy nasi uczniowie zdobyli nagrody, ale wszyscy zaprezentowali wysoki poziom i wierzymy, że będą laureatami jeszcze niejednego konkursu – dlatego wszyskim gratulujemy.