1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PDFDrukujEmail

Podsumowanie konkursu ekologicznego

W dniu 14 czerwca 2016r. (wtorek) odbyło się na sesji Rady Gminy Jadów, podsumowanie konkursu „Kształtowanie postaw proekologicznych w Gminie Jadów” oraz wręczenie nagród.

Celem konkursu było poznanie przez uczestników bioróżnorodności biologicznej w otaczającej nas przyrodzie, a także kształtowanie postaw proekologicznych i rozwijanie zainteresowań ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Do Urzędu Gminy wpłynęło łącznie 150 prac konkursowych ze szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Prace oceniane były w czterech kategoriach.

Komisja Konkursowa, w składzie Halina Filemonowicz – przewodnicząca, Anna Ziółkowska – członek i Barbara Wójcik – członek, przyznała następujące miejsca :

W kategorii przedszkoli :
I miejsce – praca zbiorowa Wiktoria Powierża, Emilia Świętochowska, Zuzanna Mirońska i Kacper Świętochowski z Przedszkola w Jadowie,
II miejsce – Bartosz Napłoszek z PSP Myszadła
III miejsce – Angel Iglesias z ZSP Urle

W kategorii klas I –III szkół podstawowych :
I miejsce – Aleksandra Suchocka z PSP Jadów
II miejsce – Albert Andrasik z PSP Jadów
III miejsce – Dawid Osiński z Jadów

W kategorii klas IV –VI szkół podstawowych :
I miejsce – Jan Suchocki z PSP Jadów
II miejsce – Rafał Jarosz z PSP Jadów
III miejsce – Julia Trzeszkowska z PSP Jadów

W kategorii gimnazjum :
I miejsce – Wanessa Skibska
II miejsce – Zuzanna Nowak
III miejsce – Milena Kokoszka

Wręczenia nagród dokonał Prezes WFOŚiGW w Warszawie Artur Dąbrowski, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Przewodnicząca Rady Gminy Jadwiga Grabska oraz członek Komisji Konkursowej Anna Ziółkowska.

Nagrodą za zajęcie I miejsca (w każdej kategorii wiekowej) był tablet 10”, za II miejsca – sprzęt audio (wieża), a za III miejsce – tablet 7”. Pozostali uczestnicy otrzymali książki.

Zgodnie z Regulaminem nagrody były przyznawane również dla dwóch szkół, które złożyły największą ilość prac. I tak I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Jadowa, w nagrodę dostała tablicę interaktywną, natomiast II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach, który otrzymał komputer stacjonarny.

Gratulujemy zwycięstwom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs był finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

J.Winnicka

więcej zdjęć na fb Gminy Jadów