1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PDFDrukujEmail

Wizyta studyjna ws. rewitalizacji

W dniach 6-7.10.2016r. odbyła się wizyta studyjna dla 21 przedstawicieli Gminy Jadów, zaangażowanych w prowadzony proces rewitalizacji.

Celem wizyty była inspekcja obszarów rewitalizowanych, konsultacje z osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie procesu rewitalizacji w wizytowanych gminach, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez przedstawienie dobrych praktyk w zakresie rewitalizacji w Nałęczowie i Opolu Lubelskim. W wizytowanych gminach odbyły się spotkania z przedstawicielami samorządu i organizacji pozarządowych oraz z przedsiębiorcami, biorącymi udział w procesie rewitalizacji. Przedstawione zostały również przykłady działań związanych z rewitalizacją.

W wizycie studyjnej udział wzięli radni z Gminy Jadów, wójt Gminy Jadów, 5-cio osobowy zespół projektowy z urzędu oraz liderzy lokalni.

Wizyta studyjna zorganizowana została w ramach projektu pn. „Opracowanie programu rewitalizacji dla Gminy Jadów” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2023.